newsy rss Konta firmowe
strona główna mapa strony kanały RSS

Kursy walut NBP 2021-01-15
USD3,7466+0,38%
EUR4,5480+0,16%
CHF4,2219+0,37%
GBP5,1104+0,30%

Promocje bankowe

Porównamy dla Ciebie promocje w 20 bankach


Wiadomości
Redukcja emisji CO2. Przed szczytem UE znaleźliśmy sojuszników
Szczyt UE odbędzie się w Brukseli 23-24 października. Ma uzgodnić nowy cel redukcji emisji CO2 w UE po 2020 roku. Jak zareagował rynek walutowy na decyzję Rady Polityki Pieniężnej?
Rada Polityki Pieniężnej na dzisiejszym posiedzeniu obniżyła stopę referencyjną o 50 punktów bazowych i od jutra będzie ona wynosić 2,00 procent w skali rocznej. Minister zdrowia zdecyduje, co można sprzedać w sklepiku szkolnym
W projekcie nowelizacji ustawy zaproponowano zakaż sprzedaży żywności o dużej zawartości nasyconych kwasów tłuszczowych.
Gospodarka: Donald Tusk znalazł się w arcytrudnej sytuacji Donald Tusk znalazł się w arcytrudnej sytuacji


Bankomaty Banku Zachodniego WBK dla osób niewidomych i niedowidzących

2010-07-28

Bank WBK jako pierwszy w Polsce uruchomi bankomaty dla ludzi niewidomych i niedowidzących. W tym celu bank przystosuje 14 urządzeń umieszczonych w Warszawie, Poznaniu, Wrocławiu, Olsztynie i Bydgoszczy.

Bankomaty Banku Zachodniego WBK dla osób niewidomych i niedowidzących

Taka możliwość zostanie wprowadzona pod koniec sierpnia tego roku.

Użytkowanie bankomatu przez osoby niewidome i niedowidzące nie wiąże się z instalowaniem nowego, skonstruowanego specjalnie dla nich urządzenia. Wystarczy tylko dostosować już istniejący bankomat, w którym instaluje się gniazdo słuchawkowe oraz prawidłowo koryguje oprogramowanie. Tak zrobi z częścią swoich bankomatów Bank WBK. W czternastu bankomatach wybranych przez Polski Związek Niewidomych wprowadzane są przekształcenia, które umożliwiają dokonywanie operacji tylko na klawiaturze numerycznej z jednoczesną możliwością wysłuchania wskazówek głosowych w słuchawkach podpiętych do urządzenia. W obszarze pilotażowego programu Banku WBK osoby z dysfunkcją wzroku będą mogły korzystać z jednego typu bankomaty, co ułatwi im znajdowanie podstawowych punktów bankomatu (gniazdo słuchawkowe, czytnik karty, odbiór gotówki). W każdym ze zmodyfikowanych bankomatów z dysfunkcją wzroku będą mogły wypłacać wyznaczone kwoty gotówki (50, 100, 200, 250, 300 i 500 złotych), aktywować swoje karty płatnicze oraz modyfikować ich PIN.

Podczas używania z urządzenia komunikaty dźwiękowe będę odtwarzane tylko w słuchawkach tak, aby osoby wypłacające gotówkę miały zapewnioną dyskrecję i mogły czuć się bezpiecznie.

Całkowita instrukcja korzystania z bankomatów będzie osiągalna na stronach WWW Banku WBK, choć pomysł jest łatwy na tyle, że do użytkowania bankomatu w zupełności powinny wystarczać komunikaty odtwarzane w słuchawkach. W Internecie udostępnione będą też dokładne opisy umieszczenia przekształconych bankomatów, biorące pod uwagę punkty orientacyjne ułatwiające samodzielne dotarcie do bankomatów przez osoby z dysfunkcją wzroku.

Bankomaty dla osób z dysfunkcją wzroku to rozwiązanie stosowane szeroko głównie w Stanach Zjednoczonych oraz w sieciach wiodących banków w Europie i na świecie. Bank WBK jest pionierem, który rozpowszechnia to rozwiązanie w Polsce. Pierwsze krajowe zastosowanie jest konsultowane na każdym poziomie z osobami z dysfunkcją wzroku.


Zobacz więcej:
Podobne artykuły:

mSaver - sposób na regularne oszczędzanie mSaver - sposób na regularne oszczędzanie
Internetowy mBank wprowadza mSaver - program, którego zadaniem jest ułatwienie klientom systematycznego oszczędzania.

Im więcej wydajesz, tym więcej oszczędzasz
MultiBank wprowadza nowatorski program, który pomoże Polakom systematycznie oszczędzać podczas… wydawania pieniędzy. Po wybranych transakcjach bank sam przekaże część środków na nowy rachunek oszczędnościowy klienta.

Wymarzone wakacje dla posiadaczy Millennium MasterCard® Wymarzone wakacje dla posiadaczy Millennium MasterCard®
W najnowszej promocji Banku Millennium posiadacze kart kredytowych Millennium MasterCard mogą wygrać 36 voucherów na wymarzone wakacje w dowolnie wybranym zakątku świata. Każdy voucher ma wartość 4000 zł.

Czy znasz wszystkie możliwości karty kredytowej?
Karta kredytowa to nie tylko codzienne płatności, ale także możliwość zapłaty przelewem elektronicznym z rachunku karty kredytowej, za wszystkie zakupy, rachunki i faktury.

ING BankMobile w gronie najlepszych polskich aplikacji mobilnych ING BankMobile w gronie najlepszych polskich aplikacji mobilnych
ING BankMobile, aplikacja ING Banku Śląskiego na telefon iPhone, została wyróżniona przez jury konkursu Generation Mobile 2012. Celem konkursu było nagrodzenie ciekawych polskich produkcji mobilnych na iOS, Android i Windows Phone 7.

Bank BGŻ w nowej odsłonie - Konta osobiste z premią
Bank BGŻ umacnia pozycję w segmencie klientów detalicznych. Wprowadza zmiany – zarówno w komunikacji z klientami, jak i samych produktach. Od 1 marca rozpoczyna się kampania Konta osobistego z premią, przygotowana w oparciu o nowe założenia.

Nowa oferta najtańszego na rynku iPada 2 dla klientów mBanku Nowa oferta najtańszego na rynku iPada 2 dla klientów mBanku
Stałym klientom mBank proponuje nową ofertę iPada 2 z mobilnym internetem w sieci Play. Dzięki nowym, promocyjnym warunkom w mBanku można kupić tablet Apple z internetem najtaniej na rynku.

Ponad 300 tys. użytkowników bankowości mobilnej mBankuPonad 300 tys. użytkowników bankowości mobilnej mBanku
Już ponad 300 tys. klientów mBanku korzysta z dostępnych rozwiązań bankowości mobilnej, w tym lekkiej wersji serwisu transakcyjnego, aplikacji na iPhone’a i iPada oraz aplikacji na urządzenia wyposażone w system Android.

Konto mBank bez kuriera i formalności Konto mBank bez kuriera i formalności
mBank wprowadza możliwość założenia rachunku osobistego w sposób całkowicie zdalny, bez konieczności podpisywania umowy w obecności kuriera lub w punkcie sprzedaży.

Naklejki zbliżeniowe w Citi Handlowy Naklejki zbliżeniowe w Citi Handlowy
Naklejka zbliżeniowa to dodatkowa karta do konta osobistego, która pozwala płacić za codzienne zakupy w łatwy i innowacyjny sposób.


Informacje o nowościach:
Oferta banków:
Karty kredytowe - porównanie
Karty kredytowe, na które stać każdego. Oferta wielu banków w jednym miejscu.

Pieniądze dla Ciebie w każdej potrzebie!

Finansowanie dopasowane do potrzeb Twojej firmy

5 lat gwarancji niezmienności warunków Konto Wyższej Jakości