newsy rss Konta firmowe
strona główna mapa strony kanały RSS

Kursy walut NBP 2019-09-20
USD3,9319+0,13%
EUR4,3438+0,03%
CHF3,9668+0,14%
GBP4,9277+0,44%

Promocje bankowe

Porównamy dla Ciebie promocje w 20 bankach


Wiadomości
Grupa Azoty zawarła z Kronospanem kontrakty o wartości 900 mln zł
Grupa Azoty zawarła z Kronospanem szereg umów handlowych na sprzedaż melaminy i mocznika. Ich wartość to ok. 900 mln zł. Umowy obowiązują do końca 2018 roku - podała spółka w komunikacie. UE sprawdziła jak wydawano środki na granice. Jak wypadła Polska?
Europejski Trybunał Obrachunkowy stwierdził, że Fundusz Granic Zewnętrznych przyczynił się do lepszego zarządzania granicami zewnętrznymi UE i większej solidarności finansowej wśród państw członkowskich, ale nie obyło się bez wpadek. Międzynarodowy Fundusz Walutowy prognozuje: deficyt polskich finansów publicznych spadnie
- Polska jest na ścieżce, by ograniczyć deficyt o ponad 1 proc. PKB do 2016 r. - napisano w opublikowanym w środę raporcie.
Gospodarka: Donald Tusk znalazł się w arcytrudnej sytuacji Donald Tusk znalazł się w arcytrudnej sytuacji


Jak założyć konto bankowe?

2011-06-24

Założenie konta bankowego obecnie nic nie kosztuje. Banki internetowe wychodzą na przeciw oczekiwaniom swoich klientów i starają się przygotowywać dla nich jak najlepsze oferty, aby wszyscy byli w pełni zadowoleni.

Jak założyć konto bankowe?

Założenie konta nie wymaga od przyszłego użytkownika zbytniej pracy, ponieważ wszystko odbywa się przez Internet, przy czym wypełnienie wniosku trwa góra parę minut.

 

Obecnie na rynku istnieje duża liczba banków i oczywiście nie wszystkie są takie same, a ich oferty są bardzo zróżnicowane. Poświęcenie czasu, aby wybrać właściwy bank może być trudne, ale zawsze jest warte zachodu.

 

Oto kilka rzeczy do rozważenia: wygoda, dostępność, saldo minimalne, ewentualne opłaty oraz ubezpieczenie. Wygoda jest ważna, a dać nam ją mogą jedynie banki internetowe, które oferują konta internetowe dostępne przez całą dobę. Dostępność to kwestia również bankomatów, czyli kwestia tego czy możemy korzystać ze wszystkich bądź ewentualnie z których? Saldo minimalne w niektórych bankach jest wymagane, ale na szczęście nie w każdym. Część tylko banków pobiera od swoich użytkowników opłaty za użytkowanie konta internetowego, ponieważ reszta proponuje wszystkie operacje i założenie konta za darmo. Ubezpieczenie konta i przede wszystkim karty płatniczej to chyba sprawa najważniejsza, ponieważ zawsze możemy kartę zgubić lub zostać okradzionym.

 

Założenie rachunku bankowego przez Internet nie jest skomplikowane. Zazwyczaj składa się ono z paru etapów:

 

  • Wypełnienie i wysłanie wniosku o otwarcie konta.
    We wniosku należy podać wymagane przez bank informacje (m.in. nr PESEL seria i numer dokumentu tożsamości, dane osobowe, teleadresowe itp.).

  • Podpisanie umowy.
    W zależności banku, umowa oraz dokumenty aktywacyjne konto zostaną nam przesłane pocztą lub kurierem. Umowę otwarcia rachunku należy podpisać i odesłać pocztą lub przekazać kurierowi.

  • Aktywacja rachunku i kanałów dostępu.
    Aby to zrobić należy zalogować się w systemie danego banku używając do tego loginu i hasła, które dostaliśmy razem z umową w pakiecie aktywacyjnym. Przy pomocy pakietu aktywacyjnego możemy dokonać aktywacji dla podstawowych kanałów dostępu do konta (np. internet, telefon, sms).

Zobacz więcej:
Podobne artykuły:

mSaver - sposób na regularne oszczędzanie mSaver - sposób na regularne oszczędzanie
Internetowy mBank wprowadza mSaver - program, którego zadaniem jest ułatwienie klientom systematycznego oszczędzania.

Im więcej wydajesz, tym więcej oszczędzasz
MultiBank wprowadza nowatorski program, który pomoże Polakom systematycznie oszczędzać podczas… wydawania pieniędzy. Po wybranych transakcjach bank sam przekaże część środków na nowy rachunek oszczędnościowy klienta.

Wymarzone wakacje dla posiadaczy Millennium MasterCard® Wymarzone wakacje dla posiadaczy Millennium MasterCard®
W najnowszej promocji Banku Millennium posiadacze kart kredytowych Millennium MasterCard mogą wygrać 36 voucherów na wymarzone wakacje w dowolnie wybranym zakątku świata. Każdy voucher ma wartość 4000 zł.

Czy znasz wszystkie możliwości karty kredytowej?
Karta kredytowa to nie tylko codzienne płatności, ale także możliwość zapłaty przelewem elektronicznym z rachunku karty kredytowej, za wszystkie zakupy, rachunki i faktury.

ING BankMobile w gronie najlepszych polskich aplikacji mobilnych ING BankMobile w gronie najlepszych polskich aplikacji mobilnych
ING BankMobile, aplikacja ING Banku Śląskiego na telefon iPhone, została wyróżniona przez jury konkursu Generation Mobile 2012. Celem konkursu było nagrodzenie ciekawych polskich produkcji mobilnych na iOS, Android i Windows Phone 7.

Bank BGŻ w nowej odsłonie - Konta osobiste z premią
Bank BGŻ umacnia pozycję w segmencie klientów detalicznych. Wprowadza zmiany – zarówno w komunikacji z klientami, jak i samych produktach. Od 1 marca rozpoczyna się kampania Konta osobistego z premią, przygotowana w oparciu o nowe założenia.

Nowa oferta najtańszego na rynku iPada 2 dla klientów mBanku Nowa oferta najtańszego na rynku iPada 2 dla klientów mBanku
Stałym klientom mBank proponuje nową ofertę iPada 2 z mobilnym internetem w sieci Play. Dzięki nowym, promocyjnym warunkom w mBanku można kupić tablet Apple z internetem najtaniej na rynku.

Ponad 300 tys. użytkowników bankowości mobilnej mBankuPonad 300 tys. użytkowników bankowości mobilnej mBanku
Już ponad 300 tys. klientów mBanku korzysta z dostępnych rozwiązań bankowości mobilnej, w tym lekkiej wersji serwisu transakcyjnego, aplikacji na iPhone’a i iPada oraz aplikacji na urządzenia wyposażone w system Android.

Konto mBank bez kuriera i formalności Konto mBank bez kuriera i formalności
mBank wprowadza możliwość założenia rachunku osobistego w sposób całkowicie zdalny, bez konieczności podpisywania umowy w obecności kuriera lub w punkcie sprzedaży.

Naklejki zbliżeniowe w Citi Handlowy Naklejki zbliżeniowe w Citi Handlowy
Naklejka zbliżeniowa to dodatkowa karta do konta osobistego, która pozwala płacić za codzienne zakupy w łatwy i innowacyjny sposób.


Informacje o nowościach:
Oferta banków:
Jakie konto bankowe wybrać?
Które konto bankowe jest najlepsze? Porównaj wszystkie i wybierz.

Pieniądze dla Ciebie w każdej potrzebie!

Finansowanie dopasowane do potrzeb Twojej firmy

5 lat gwarancji niezmienności warunków Konto Wyższej Jakości